Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina Przyrów znajduje się na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, co czyni z niej idealne miejsce pod względem rekreacyjnym.

Miasto i Gmina Przyrów
Energia i natura

Aktualności

Informacja dla mieszkańców

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Informacja dla mieszkańców

W związku z dużym zainteresowaniem kolejnym zakończonym już naborem dotyczącym możliwości uczestnictwa w projekcie realizowanym przez Miasto i Gminę Przyrów w ramach programu: Inwestycja B2.2.2 Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne Część B (wsparcie inwestycyjne społeczności energetycznych) Działanie B.1: Demonstracyjne projekty inwestycyjne realizowane przez społeczności energetyczne – Klaster Energii Powiatu Częstochowskiego.

Informujemy o publicznym losowaniu ankiet.
Losowanie odbędzie się w dniu 6 lutego br. o godz. 17.00 w siedzibie OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W PRZYROWIE.
Serdecznie zapraszamy!

W ramach powyższego projektu zainteresowani mieszkańcy mogli składać ankiety na poniższe instalacje OZE:

  • Zakup i montaż paneli fotowoltaicznych;
  • Zakup i montaż magazynów energii elektrycznej;
  • Zakup i montaż pomp ciepła CO.

Nabór ankiet  trwał w terminie od 24.01.2024 r. do 29.01.2024 r.

Informujemy, że do Urzędu wpłynęło ponad 130 ankiet od mieszkańców zainteresowanych udziałem w projekcie.

Obecnie zostanie ustalona kolejność zgłoszeń do projektu na podstawie losowania.

Na podstawie losowania zostanie utworzona lista, w wyniku której zostanie przydzielona kolejność udziału Mieszkańców w projekcie.
Do projektu zostaną włączone kolejno nieruchomości z listy ( z przeprowadzonego losowania ) do czasu wyczerpania puli pieniędzy przeznaczonej do dofinansowania.

Pozostałe nieruchomości znajdą się na liście rezerwowej.

Z listą uczestników projektu będzie można zapoznać się w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Przyrów, po złożeniu wniosku o dofinasowanie przez Klaster Energii Powiatu Częstochowskiego (pokój nr 5).

Wnioskodawca umieszczony na liście rezerwowej może znaleźć się na liście uczestników Projektu, w następujących przypadkach:

  • po uzyskaniu dofinansowania - nie dojdzie do podpisania Umowy z którymkolwiek z wnioskodawców umieszczonych na liście uczestników Projektu,
  • po uzyskaniu dofinansowania - zwiększona zostanie liczba Grantobiorców, którzy mogą zostać objęci Projektem.

Nieruchomości zakwalifikowane do projektu z listy podstawowej na dalszym etapie realizacji (po otrzymaniu dofinansowania projektu), będą musiały przejść weryfikację techniczną możliwości posadowienia wybranej instalacji, co będzie wiązać się z dodatkowym kosztem po stronie mieszkańca.

Jeżeli po weryfikacji technicznej posadowienia wybranej instalacji, okaże się że nie ma możliwości technicznej posadowienia wybranej instalacji uczestnik zostanie skreślony z listy podstawowej i przesunięty na koniec listy rezerwowej.

Ważne!

Zamontowane instalacje nie mogą być wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej, w tym rolniczej – przeznaczone są wyłącznie na potrzeby gospodarstwa domowego.

Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą przystąpić do udziału w projekcie pod warunkiem, że na miejscu ich zamieszkania jest ona wyłącznie zarejestrowana (bez wykorzystywania składników nieruchomości) i energia elektryczna bądź energia cieplna wyprodukowana z zamontowanej w ramach projektu nie będzie wykorzystywana do prowadzenia, działalności gospodarczej.

W przypadku zarejestrowania i prowadzenia działalności gospodarczej lub rolniczej  pod tym samym adresem Wnioskodawcy zobligowani są do posiadania oddzielnego licznika energii na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej lub rolniczej.

Miasto i Gmina Przyrów dopuszcza możliwość wprowadzenia zmian w niniejszej procedurze, wynikających z postanowień Regulaminu Konkursu, wytycznych, dokumentów programowych oraz innych aktów prawnych dotyczących przedmiotowego zakresu. Tj. - Inwestycja B2.2.2 Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne Część B (wsparcie inwestycyjne społeczności energetycznych) Działanie B.1: Demonstracyjne projekty inwestycyjne realizowane przez społeczności energetyczne.

Projekt będzie realizowany przez Miasto i Gminę Przyrów jednie w przypadku otrzymania dofinansowania w ramach działania Inwestycja B2.2.2 Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne Część B (wsparcie inwestycyjne społeczności energetycznych) Działanie B.1: Demonstracyjne projekty inwestycyjne realizowane przez społeczności energetyczne (nr naboru KPOD.03.12-IP.05-002/23) – Klaster Energii Powiatu Częstochowskiego.

05

LUT

2024

399

razy

czytano

8/405

przyrow.pl

Czy wiesz, że...

Galeria zdjęć

: Rynek w Przyrowie (Fot. M. Skabek)

Rynek w Przyrowie (Fot. M. Skabek)

: Teren rekreacyjny w Przyrowie (Fot. D. Kyć)

Teren rekreacyjny w Przyrowie (Fot. D. Kyć)

: Film promujący Gminę Przyrów

Film promujący Gminę Przyrów

: Zespół Szkół w Przyrowie

Zespół Szkół w Przyrowie

: Kościół Świętego Mikołaja w Przyrowie

Kościół Świętego Mikołaja w Przyrowie

: Park krajobrazowy Stawki (Fot. M. Skabek)

Park krajobrazowy Stawki (Fot. M. Skabek)

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Ukryj moduł.