Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Szlak Orlich Gniazd, zabytki, „Niebieskie Źródła”, spływ kajakowy …, to wszystko sprawia, że gmina przyciąga stale wielu turystów.

Miasto i Gmina Przyrów
Energia i natura

Aktualności

SORTUJESZ - NIE MARNUJESZ

Filtrowanie aktualności

data od

data do

SORTUJESZ - NIE MARNUJESZ

Pięć trójdzielnych koszy do sortowania śmieci, oznakowanych kolorystycznie napisami: papier, szkło, plastik i metale, stanie w reprezentacyjnych miejscach naszej gminy. "Segregacja odpadów to już nie tylko konieczność - to moralny obowiązek i odpowiedzialność za jakość życia na naszej planecie kolejnych pokoleń" - mówi Prezes Stowarzyszenia "Partnerstwo Północnej Jury" (PPJ), pan Jerzy Motłoch. "Aby edukację ekologiczną wprowadzać w praktyce, zdecydowaliśmy o realizacji projektu w którym jednym z kluczowych elementów był zakup 46 potrójnych koszy do segregacji śmieci. Wszystkie zostaną usytuowane w reprezentacyjnych, ogólnodostępnych, publicznych miejscach, w bezpośrednim sąsiedztwie urzędów gmin, GOK-ów, szkół na obszarze wszystkich 9 partnerskich gmin Stowarzyszenia tj. Gmina Janów, Gmina i Miasto Koziegłowy, Gmina Lelów, Gmina Mstów, Gmina Niegowa, Miasto i Gmina Olsztyn, Gmina Poraj, Miasto i Gmina Przyrów, Miasto i Gmina Żarki" - dodaje Prezes.

25 minut – tyle średnio trwa użytkowanie jednorazowej torby foliowej. Badania pokazują, że nawet co minutę w oceanach lądują odpady plastikowe wielkości ciężarówki. Produkujemy śmieci na ogromną skalę: spożywcze i ogrodowe, budowlane i rozbiórkowe, … lista jest naprawdę długa. Czas zrozumieć, że odpady mają nie tylko negatywny wpływ na środowisko, a co za tym idzie na zmiany klimatu, ale doprowadzają również do strat gospodarczych.

Odpady to nie tylko problem, któremu należy przeciwdziałać, ale też cenne zasoby, które należy jak najefektywniej wykorzystywać. Każdy z nas ma swój wkład i wpływ na nasze otoczenie, ale także na klimat oraz przyszłość naszą i następnych pokoleń. Decyzje, takie jak: zakupy artykułów spożywczych, ubrań, wybór środka transportu, sposób korzystania z wody i prądu, ograniczenie ilości produkowanych odpadów czy ich właściwa segregacja, to kluczowe elementy zrównoważonego rozwoju. Warto zacząć podejmować te decyzje już teraz. Jedną z nich może być efektywna segregacja śmieci nie tylko w przestrzeni prywatnej ale również publicznej.

Kosze zostały zakupione w ramach realizacji operacji własnej pt. "Wieloaspektowa promocja ekologii na terenie PPJ poprzez: stworzenie mobilnego ekocentrum wraz z organizacją konkursu i konferencji dotyczącej ochrony lokalnego środowiska, dystrybucję koszy do segregacji śmieci a także ekologicznych gadżetów" w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego PROW 2014-2020. Więcej o projekcie jak i działalności Stowarzyszenia PPJ można dowiedzieć się na oficjalnej stronie internetowej stowarzyszenia.

Flaga Unii Europejskiej.
Logotyp LEADER – inicjatywa wspierająca aktywizację społeczności wiejskich.
Logotyp Stowarzyszenia Partnerstwo Północnej Jury.
LogotypProgramu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie".

11

KWI

2024

191

razy

czytano

15/436

przyrow.pl

Czy wiesz, że...

Galeria zdjęć

: Rynek w Przyrowie (Fot. M. Skabek)

Rynek w Przyrowie (Fot. M. Skabek)

: Teren rekreacyjny w Przyrowie (Fot. D. Kyć)

Teren rekreacyjny w Przyrowie (Fot. D. Kyć)

: Film promujący Gminę Przyrów

Film promujący Gminę Przyrów

: Zespół Szkół w Przyrowie

Zespół Szkół w Przyrowie

: Kościół Świętego Mikołaja w Przyrowie

Kościół Świętego Mikołaja w Przyrowie

: Park krajobrazowy Stawki (Fot. M. Skabek)

Park krajobrazowy Stawki (Fot. M. Skabek)

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Prezes Stowarzyszenia "Partnerstwo Północnej Jury" obok potrójnego kosza do segregacji śmieci. W tle budynek z czerwonej cegły.

: Prezes Stowarzyszenia "Partnerstwo Północnej Jury" obok potrójnego kosza do segregacji śmieci. W tle budynek z czerwonej cegły.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Ukryj moduł.