Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Osadnictwo w okolicach dzisiejszego Przyrowa zaczęło rozwijać się od XIII wieku.

Miasto i Gmina Przyrów
Energia i natura

Aktualności

Ogłoszenie Wójta Gminy Przyrów z dnia 28 października 2021 r.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ogłoszenie Wójta Gminy Przyrów z dnia 28 października 2021 r.

Gmina Przyrów zamierza złożyć wniosek w Konkursie Grantowym: Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PGR”,” i w związku z tym osoby zainteresowane – rodzice/ opiekunowie prawni dzieci niepełnoletnich lub pełnoletni uczniowie, których rodzice, dziadkowie lub pradziadkowie pracowali w PPGR - proszone są o złożenie oświadczenia, które będzie podstawą do umożliwienia złożenia wniosku przez gminę. Zgodnie z tym oświadczeniem muszą być spełnione jednocześnie trzy warunki:

  1. dziecko/pełnoletni uczeń szkoły średniej zamieszkuje miejscowość lub gminę, w której funkcjonowało niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej;
  2. dziecko/pełnoletni uczeń szkoły średniej jest członkiem rodziny (krewnym w linii prostej, tj. rodzicie, dziadkowie, pradziadkowie/opiekunem prawnym) osoby, która pracowała  niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwał w miejscowości lub gminie objętej PPGR;
  3. dziecko/pełnoletni uczeń szkoły średniej nie otrzymał na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2020 i 2021), sprzętu komputerowego zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

Ze względu na termin naboru oświadczenia powyższe należy składać w Sekretariacie Urzędu Gminy Przyrów w terminie do dnia 3 listopada 2021 r. do godz. 15:30.

W związku z § 3 pkt 2 oraz § 4 pkt 1 Regulaminu Konkursu Grantowego: Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”, Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Częstochowie potwierdził, że na terenie Gminy Przyrów funkcjonowało zlikwidowane Państwowe Przedsiębiorstwo Gospodarski Rolnej (PPGR) oraz występowało mienie lub nieruchomości PPGR, w tym nieruchomości zamieszkałe przez byłych pracowników PPGR. Obręby z terenu Gminy Przyrów, w których zostały przyjęte do Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa działki ewidencyjne po byłych PPGR, to: Przyrów, Knieja, Aleksandrówka, Zarębice, Zalesice.

Załączniki

28

PAŹ

2021

925

razy

czytano

476/483

przyrow.pl

Czy wiesz, że...

Galeria zdjęć

: Rynek w Przyrowie (Fot. M. Skabek)

Rynek w Przyrowie (Fot. M. Skabek)

: Teren rekreacyjny w Przyrowie (Fot. D. Kyć)

Teren rekreacyjny w Przyrowie (Fot. D. Kyć)

: Film promujący Gminę Przyrów

Film promujący Gminę Przyrów

: Zespół Szkół w Przyrowie

Zespół Szkół w Przyrowie

: Kościół Świętego Mikołaja w Przyrowie

Kościół Świętego Mikołaja w Przyrowie

: Park krajobrazowy Stawki (Fot. M. Skabek)

Park krajobrazowy Stawki (Fot. M. Skabek)

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Ukryj moduł.