Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina Przyrów znajduje się na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, co czyni z niej idealne miejsce pod względem rekreacyjnym.

Miasto i Gmina Przyrów
Energia i natura

Aktualności

Policja przypomina!

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Policja przypomina!

Pić czy nie pić w miejscach publicznych? – oto jest pytanie. To jedno z najbardziej „popularnych” wykroczeń. Obowiązujące przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości przewidują kategoryczny zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Komisariat Policji w Koniecpolu informuje mieszkańców o przestrzeganiu przepisów art. 43 ust. 1,2 i 3 Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi. Przepis ten brzmi: Kto spożywa napoje alkoholowe wbrew zakazom określonym w art. 14 ust. 1 i 2a-6 albo  nabywa lub spożywa napoje alkoholowe w miejscach nielegalnej sprzedaży, albo spożywa napoje alkoholowe przyniesione przez siebie lub inną osobę w miejscach wyznaczonych do ich sprzedaży lub podawania podlega karze grzywny. Usiłowanie wykroczenia określonego w ust. 1 jest karalne. W razie popełnienia wykroczenia określonego w ust. 1 można  orzec przepadek napojów alkoholowych, chociażby nie był własnością sprawcy. Jak widać wykroczeniem jest nie tylko spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, ale także nabywanie i spożywanie alkoholu w miejscach jego nielegalnej sprzedaży, a także spożywanie własnych napojów alkoholowych w miejscu przeznaczonym do jego sprzedaży.

Znowelizowana ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi reguluje tzw. picie pod chmurką. Do tej pory zakazane było picie na ulicach, placach i w parkach. Zmieniona  ustawa pozwala publicznie spożywać napoje alkoholowe jedynie w „miejscach przeznaczonych do jego spożywania”. Nie można więc robić tego w miejscach „ogólnie dostępnych dla każdego” Pamiętać należy, że naruszenie tego  zakazu jest wykroczeniem z przytaczanego art. 43 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, za które grozi kara grzywny.

24

LIS

2022

349

razy

czytano

246/463

przyrow.pl

Czy wiesz, że...

Galeria zdjęć

: Rynek w Przyrowie (Fot. M. Skabek)

Rynek w Przyrowie (Fot. M. Skabek)

: Teren rekreacyjny w Przyrowie (Fot. D. Kyć)

Teren rekreacyjny w Przyrowie (Fot. D. Kyć)

: Film promujący Gminę Przyrów

Film promujący Gminę Przyrów

: Zespół Szkół w Przyrowie

Zespół Szkół w Przyrowie

: Kościół Świętego Mikołaja w Przyrowie

Kościół Świętego Mikołaja w Przyrowie

: Park krajobrazowy Stawki (Fot. M. Skabek)

Park krajobrazowy Stawki (Fot. M. Skabek)

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Logotyp Policji.

: Logotyp Policji.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Ukryj moduł.