Gmina Przyrów

licznik odwiedzin: 137149

Spotkanie Opłatkowe

W dniu 21 grudnia 2018r. po raz drugi  odbyło się wspólne spotkanie opłatkowe Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy, tym razem w  Domu Wiejskim w Sygontce.

W spotkaniu opłatkowym uczestniczyły Panie  KGW z Sygontki, Zalesic, Zarębic i Przyrowa oraz goście zaproszeni w osobach: Wójta Gminy Przyrów – Roberta Nowaka, proboszcza parafii Sygontka Artura Bętkowskiego, prezesa OSP w Zalsicach – Grzegorza Kutrzyyka, naczelnika OSP w Zalesicach – Janusza Pieprzyckiego,  Przewodniczącej Rady Gminy Przyrów – Marii Stępień, Radnego Gminy Przyrów – Karola Auguściaka oraz Radnej Powiatu Częstochowskiego – Danuty Tomzy, która złożyła również życzenia w imieniu Dyrektora Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddziału w Częstochowie. Od wszystkich gości złożone zostały z serca płynące życzenia świąteczne. Oprócz życzeń Wójt Gminy podziękował wszystkim członkiniom za zaangażowanie  i pracę na rzecz organizacji w mijającym roku.

Po odczytaniu fragmentu  ewangelii wg. Św. Łukasza oraz  pobłogosławieniu opłatka nastąpiło wspólne dzielenie się  oraz składanie sobie życzeń.

W trakcie uroczystości można było skosztować przepysznych potraw wigilijnych, przygotowanych przez poszczególne koła, a wspólne śpiewanie przepięknych kolęd polskich wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

Uroczystości towarzyszyły przeróżne opowieści, nawiązujące do dawnych zwyczajów, tradycji Bożonarodzeniowych zachowanych w naszej gminie.

Spotkanie, będzie miało charakter przejściowy, gdzie w następnym roku zorganizowane zostanie w Zalesicach.

Galeria: