Gmina Przyrów

licznik odwiedzin: 119351

Jubileuszowy X Powiatowy Konkurs Plastyczny na: Pisankę, Palmę, Kartkę oraz Stroik Wielkanocny

W dniu 11 kwietnia  2019 roku po raz dziesiąty w sali Ochotniczej Straży Pożarnej  w Przyrowie miała miejsce uroczystość wręczenia nagród połączona z otwarciem wystawy pokonkursowej  Jubileuszowego X Powiatowego Konkursu Plastycznego na : Pisankę, Palmę, Kartkę oraz Stroik Wielkanocny.

Konkurs rozstrzygnięto w czterech kategoriach wiekowych jak również w czterech kategoriach prac plastycznych. Jury konkursu spośród blisko 200 nadesłanych prac z gmin Powiatu Częstochowskiego przyznało aż 41 nagród i 16 wyróżnień .W kategorii „dorośli” dla wykonawców prac przyznano  11 nagród pieniężnych. Ponadto przyznane zostały dwie nagrody pieniężne, ufundowane przez dyrektora Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie a obdarowanymi zostały: Anna Zyzik z Przyrowa w kategorii wiekowej klasy 0-III za Stroik Wielkanocny, oraz Natalia Loch z Przyrowa w kategorii klasy IV-VI za Stroik Wielkanocny.

Nagrody w  Jubileuszowym X Powiatowym Konkursie Plastycznym na: Pisankę,Palmę,Kartkę oraz Stroik Wielkanocny były współfinansowane ze środków: Starostwa Powiatowego w Częstochowie, Gminnego Ośrodka Kultury w Przyrowie i Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

Patronat nad imprezą przejęli: Starosta Częstochowski, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Wójt Gminy Przyrów.

W czasie  konkursu miały miejsce: występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Woli Mokrzeskiej , degustacja potraw wielkanocnych przygotowanych przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Przyrów oraz wiosenno-wielkanocne warsztaty florystyczne dla tychże członkiń, podczas których wykonane zostały stroiki i kompozycję świąteczne. W trakcie uroczystości Panie z KGW w Przyrowie częstowały uczestników jubileuszowym tortem, przygotowanym specjalnie na te okazję.

Impreza na stałe wpisała się  w kalendarz imprez powiatu częstochowskiego o czym świadczyła wysoka frekwencja jak również ilość nadesłanych prac plastycznych a także zaangażowanie dużej liczby zespołów i placówek oświatowych z wielu gmin naszego regionu.

Składamy gratulacje laureatom i wyróżnionym oraz wszystkim biorącym udział w konkursie. Gratulujemy pomysłowości, oryginalności i zachowania tradycji wielkanocnych w nadesłanych pracach. Życzymy dalszych sukcesów i nieustannego rozwijania talentów artystycznych.

Serdeczne podziękowania kierujemy także do  wychowawców, opiekunów i rodziców za pełną zaangażowania pracę z dziećmi i młodzieżą. Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach  konkursu.

Wszystkich zainteresowanych tą kategorią zapraszamy za rok.
Wystawę pokonkursową prac oglądać będzie można w Urzędzie Gminy w Przyrowie do dnia 30 kwietnia br.

Link: Fotorelacja z uroczystości