Gmina Przyrów

licznik odwiedzin: 119666

INFORMACJA – KLUB „SENIOR+”

Mając na uwadze, iż osoby starsze odgrywają ważną rolę w społeczeństwie, od marca  2019 roku dla mieszkańców Gminy Przyrów w wieku 60+ nieaktywnych zawodowo utworzono Klub „Senior+” mieszczący się w Przyrowie, ul. Rynek 17/18 w ramach realizacji Programu Wieloletniego „Senior+”.

Klub „Senior+” ma na celu przeciwdziałanie uczucia pustki i samotności osób starszych, utrzymanie kontaktów z otoczeniem, zagospodarowanie czasu wolnego. Dla uczestników klubu organizowane będą spotkania integracyjne (wyjście do kina i teatru), zajęcia kulturalno-rozrywkowe, sportowe, edukacyjne oraz warsztaty terapii zajęciowej.

Klub „Senior+” działa w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach od 7.30 do 15.30.

W miesiącu kwietniu br. nasi Seniorzy bardzo starannie przygotowywali się do Świąt Wielkanocnych.

Odbyły się warsztaty z zakresu rękodzieła, na których uczestnicy robili palmy wielkanocne, stroiki na świąteczne stoły oraz dekoracje koszyczków wielkanocnych. Zajęcia okazały się bardzo interesujące, można było samodzielnie, pod okiem doświadczonej florystki, stworzyć dekoracje świąteczne i wzajemnie wymienić się doświadczeniami.

Uwieńczeniem świątecznych przygotowań było wielkanocne spotkanie w Klubie „Senior+” z zaproszonymi gośćmi: Wójtem Gminy Przyrów, Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przyrowie, Kierownikiem Gminnego Ośrodka Kultury w Przyrowie, członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich oraz pełniącą obowiązki Kierownika Biblioteki Publicznej w Przyrowie. Na stole królował wielkanocny żurek, faszerowane jajka oraz świąteczne mazurki.